Засоби захисту органів дихання
Призначення засоби індивідуального захисту органів дихання
Засоби індивідуального захисту органів дихання – це різного роду пристосування, завданням яких є захист дихальної системи людини від зовнішнього негативного впливу. Ці дії можуть носити виробничий або надзвичайний характер.
Засоби захисту органів дихання є необхідними в наступних випадках:
- умови праці, з присутністю факторів, згубний вплив на органи дихання людини;
- надзвичайні ситуації, що супроводжуються забруднення повітря небезпечними отруйними речовинами;
- низький рівень екології або загальна забрудненість атмосфери.
В основі дії засобів індивідуального захисту органів дихання лежить принцип перешкоджання проникненню шкідливих газів, бактерій, вірусів і т. д. в організм людини. У деяких випадках, менш небезпечних, захистити верхні дихальні органи можна і підручними засобами. В більш серйозних ситуаціях без спеціальних захисних засобів не обійтися. Але фахівці з охорони праці та працівники МНС рекомендують не економити на своїй безпеці і в будь-яких умовах забезпечувати себе надійними індивідуальними засобами захисту органів дихання, виготовлених на спеціалізованих виробництвах і з якісних матеріалів.
Класифікація засобів індивідуального захисту органів дихання
Всі засоби захисту органів дихання, в залежності від їх конструкції, ділять на дві групи:
- фільтруючі (до них належать респіратори, маски, напівмаски, фільтруючі протигази);
- ізолюючі (ізолюючі протигази з балонами).
Респіратори, як і протигази, можуть виготовлятися як для виконання фільтруючої функції, так і для – ізолюючої. Ці пристрої найефективніші у разі сильного забруднення повітря, коли масова частка кисню не перевищує 17%.
Принцип роботи та експлуатація протигаза
Протигаз складається з маски, яка виготовляється з еластичного матеріалу і противогазовой коробки. Маска виготовляється таким чином, щоб, коли людина одягав протигаз на голову, вона щільно прилягала до контурів голови і перешкоджала проникненню забрудненого повітря в носоглотку.
При диханні забруднене повітря потрапляє в коробку протигаза, в якій проходить очищення і тільки потім подається до органів дихання людини. Очищення повітря проходить у кілька етапів, таким чином, що всі мікроби, віруси і шкідливі речовини поглинаються сорбирующими речовинами.
Існує декілька рекомендацій по вибору та експлуатації протигазів:
- Потрібно підбирати протигаз, який буде підходити саме під ваш розмір голови, щільно прилягаючи до неї і не залишаючи зазорів.
- Протигаз повинен завжди бути в доступному місці, перебувати, так би мовити, під рукою.
- Людям з вегетососудистими захворюваннями і захворюваннями серця слід застосовувати протигази з обережністю і тільки у разі крайньої необхідності.
- Надягати протигаз треба різким рухом, розтягуючи при цьому еластомерне волокно долонями.
Пристрій і класифікація респіраторів
Респіратор – по своїй суті являє собою ущільнену маску, виготовлену з текстильного матеріалу для підвищення рівня фільтрації повітря. Область застосування респіраторів дуже обширна. Їх застосовують у будівництві, виробництві, медицині, під час проведення військових дій, у разі пилових бур або задимлення.
У залежності від області застосування респіратора потрібно вибирати відповідний тип даного захисного пристосування. Існують наступні типи респіраторів:
- протипилові – захищають дихальні органи від попадання в них дрібних механічних часток;
- протигазові – захищають дихальні органи від проникнення в них хімічних сполук хлору, ацетону, фтору, парів бензину;
- газопылезащитные – комбінують в собі можливості перших двох типів.
Вартість респіраторів залежить від типу пристрою і якості, використовуваних під час виробництва матеріалів. Тому важливо першорядним фактором при виборі даного засобу захисту повинна виступати не ціна, а область застосування.
Як купити засоби захисту органів дихання OnlineMarket?
У нашому магазині представлені найпоширеніші моделі засобів для захисту органів дихання. Щоб купити певний засіб захисту, вам потрібно:
1. Вибрати цікавить вас засіб захисту.
2. Натиснути кнопку Купить, а потім - Оформити замовлення.
3. Заповнити стандартну форму замовлення товару і чекати дзвінка нашого менеджера.
Також, замовлення можна зробити по телефону, вписавши свій номер телефону в поле під кнопкою Купити або, зателефонувавши нам по одному з номерів телефону зазначених у правому верхньому куті сторінки товару або на вкладці Контакти.